Randevu Alma Yöntemi
14 Mayıs 2018

RANDEVU ALMA BİLGİLERİ

Hastaneden taburcu olacak ve evde sağlık hizmeti ihtiyacı olan hasta için hastane, hasta yakını ve Aile Hekimi tarafından 444 38 33 numaralı telefon aranarak hastanın başvurusu sistem üzerinden kaydedilir.

İlk Başvuru Hastanın MERNİS sistemi üzerinden adres ve telefon bilgileri alınır. Hastanın bağlı olduğu ESH ekibinin hasta takip protokolü başlatılır. Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi sistem üzerinden aldığı başvuruya telefonla döner ve hastanın daha detaylı bilgilerini alarak sisteme girişini gerçekleştirir. Hastanın evine ziyaret yapılacağı bilgisi hastaya iletilir. Evde Sağlık Hizmetleri Mobil Ekibi tarafından  hastaya ziyareti gerçekleştirilir. Hekim gözetimindeki bu ziyarette hastaya uygulanacak tedavi prosedürleri belirlenir ve hasta ziyaretinin sıklığı kararlaştırılır. Alınan tüm kararlar sisteme girilir. Randevu programı netleştirilir.

Kayıtlı hastanın nakil ihtiyacı hasta yakını 0(328)7770007 hatlı telefondan Koordinasyon Merkezine ulaşır. Hastanın hastaneye transportu için hasta yakınına uygun zamanda randevu verilir.